VÍTEJTE NA FINANCE S NAŠPRTEJ.CZ!

Novém portálu o finanční gramotnosti a finančních produktech.


PROČ BYCHOM MĚLI BÝT FINANČNĚ GRAMOTNÍ?

Aneb proč se učit o penězích i mimo hodiny ekonomie?

Více

PROČ A JAK BUDOVAT FINANČNÍ REZERVY?

CO VŠE MUSÍM UDĚLAT PRO KRÁSNĚ STRÁVENÝ DŮCHOD BEZ Pocitu změny příjmu...

Více

Snižování úrokové sazby

Stavební spořitelny při uzavírání smlouvy garantují, že po tzv. Vázací dobu (doba, po kterou byste měli vaše stavební spoření mít, abyste mohli vybrat naspořené prostředky včetně státního příspěvku) nebudou měnit výši úrokové sazby, kterou připisují ke vkladům.

Po šesti letech, po uplynutí vázací doby, se nemůžete na garanci odvolat. Stavební spořitelna může kdykoliv v průběhu trvání smlouvy regulovat výši úrokové sazby připsané z vkladů.

To znamená, že pokud jste zakládali například v roce 2003 pro své dítě stavební spoření (nebo pro kohokoliv jiného), podívejte se, zda Úroková sazba z vkladů je v takové výši, jak by měla být, tedy alespoň 2 % p.a. (ročně).

Co dělat, když nemám úrok alespoň dvě procenta?

Neděste se, určitě nejste jediní. Je to ale škoda. Po šesti letech bývá většinou na stavebním spoření naspořeno přes sto tisíc korun (vklady + státní podpora + úrok). Co je ale lepší? 1 % ročně ze 100 000 Kč, nebo 2 % ročně ze 100 000 Kč?

Zjistěte, jaké máte možnosti se stavebním spořením. Úrok totiž není jediná věc, která tvoří peníze. Napište nám ještě dnes na adresu uvedenou v kontaktech, sdělíme Vám informace ušité na míru Vašim potřebám.

Partneři stavebního spoření